ŚWIĘTO SZKOŁY W SPK IM. J. LELEWELA PRZY AMBASADZIE RP W BRUKSELI

PDFDrukujEmail

Artykuły miesiąca - Nr 163 lipiec 2017

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

W sobotę 3 czerwca w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym im. Joachima Lelewela przy Ambasadzie RP w Brukseli odbyło się Święto Szkoły. Święto miało charakter festynu, na który licznie przybyli uczniowie naszej szkoły, rodzice, znajomi oraz zaproszeni goście, wśród nich m.in. konsul RP w Królestwie Belgii, pan Jacek Grzybowski, oraz wicekonsul RP, pani Agnieszka Paciorek. Wszystkich przybyłych na początku imprezy serdecznie powitali kierownik SPK, pan Radosław Wasiński, oraz przedstawicielka Zarządu Rady Rodziców, pani Honorata Harazim.

Centralnym punktem święta była duża scena, na której występowali uczniowie naszej szkoły. Niektórzy próbowali swoich sił jako konferansjerzy, zapowiadając występujących na scenie. Inni wzięli udział w różnych inscenizacjach mniej lub bardziej znanych utworów literackich, które przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców. Zobaczyliśmy „Lokomotywę”, „Kota w butach”, „Baśń o dwunastu miesiącach”, „Alicję w krainie czarów”, „Kłamczuchę”, „Proszę państwa, oto rok”. Jeszcze inni tańczyli i śpiewali piosenki, takie jak „Trojak”, „Wiosenna Poleczka”, o marzeniach, o lecie i o uśmiechu oraz dla mamy. Ci najodważniejsi zmierzyli się w konkursie „Mam talent”.

Nie zabrakło też innych atrakcji. Była tombola, w której można było wygrać tablet lub telefon komórkowy, był kiermasz książek oraz ciekawe wystawy przygotowane przez uczniów. Były konkursy dla młodszych i dla starszych, kącik uśmiechu i układanie puzzli. Były mecze piłki nożnej i zamki dmuchane, konkurs na najlepsze ciasto, zakąski z grilla i napoje, i wata cukrowa. Wiele emocji wzbudził konkurs dla rodziców „Jaka to melodia”, w którym rodzice usłyszeli melodie z filmów i piosenek z czasów, gdy sami byli w wieku swoich dzieci.

Nie zabrakło również gości, którzy zagrali, zaśpiewali i zatańczyli dla nas. Z Holandii przyjechali do nas Roger Maluga i Magda Baryło, z Włoch – ALEX, a z Brukseli „Brukselki” oraz Centrum Plus Moniki Krasowskiej.

Podczas tej uroczystości była też charytatywna zbiórka na leczenie Dawidka Pruszyńskiego. Cieszymy się, że brakująca suma została zebrana i w lipcu Dawidek poleci na operację.

Nad przygotowaniem całej imprezy czuwał nasz dzielny Zarząd Rady Rodziców oraz nauczyciele. A cała zabawa nie mogłaby się odbyć w tak wspaniałej formie, gdyby nie nasi drodzy sponsorzy, którym wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy!

Więcej informacji o tej imprezie mogą państwo znaleźć na stronie www.pepe-tv.eu, jak również na Facebooku – MagaFoto Video Photography.

 

Zapraszamy za rok!

 

Magdalena Krzysztoń

SPK im. Joachima Lelewela

przy Ambasadzie RP w Brukseli

Gazetka 163 – lipiec – sierpień 2017


PARTNERZY


Łączna liczba odwiedzin

Aktualnie on-line:

WSPÓŁPRACA