DZIEŃ DZIECKA I FINAŁ AKCJI „OZŁACAMY KASISI” W SPK IM. JANA PAWŁA II W BRUKSELI

PDFDrukujEmail

Artykuły miesiąca - Nr 163 lipiec 2017

Самые новые шаблоны Joomla на нашем сайте.
Красивые Шаблоны Joomla 2.5
Игровые шаблоны DLE
Самая быстрая Диета

Koniec roku szkolnego to dla naszych uczniów nie tylko ostatnie sprawdziany, ale także mnóstwo zabawy i zaangażowanie w akcję charytatywną.

DZIEŃ DZIECKA NA SPORTOWO

W słoneczną sobotę 10 czerwca nasza szkoła zorganizowała na stadionie Adrien Bertelson festyn z okazji Dnia Dziecka, na który licznie przybyli uczniowie razem ze swoimi opiekunami. Atrakcji było mnóstwo! Przez cały dzień na amatorów zabawy czekały zamki dmuchane i malowanie twarzy. Dzieci i rodzice chętnie brali udział w konkursach sportowych i muzycznych. Wśród wybuchów śmiechu rywalizowano m.in. w olimpijce, skoku w dal oraz w zabawie „Jedna ręka, jedna noga”. Miłośnicy muzyki mogli popróbować szczęścia, zgadując, „Jaka to melodia”, a utalentowane kulinarnie mamy – w konkursie na najlepsze ciasto. Ważną częścią dnia były rozgrywki piłkarskie zorganizowane dla uczniów przez członków FC Sokół BXL – przyciągnęły one wielu amatorów futbolu, którzy w pocie czoła walczyli o zwycięstwo, ale przede wszystkim wyśmienicie się bawili.

Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak wspaniałej zabawy, dziękujemy za pomoc, życzliwość i ofiarność. Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, która zadbała o pyszny poczęstunek i napoje dla dzieci.

WSPOMAGAMY FUNDACJĘ „KASISI”

W tym roku nasza szkoła włączyła się w III edycję ogólnopolskiej akcji „Ozłacamy Kasisi”, której celem była zbiórka pieniędzy na fundację Szymona Hołowni (www.fundacjakasisi.pl). Kasisi to wioska misyjna w Zambii, w której pracują polskie misjonarki, a fundacja pomaga chorym i osieroconym dzieciom tam mieszkającym.

Jesteśmy dumni z naszych uczniów, ponieważ samodzielnie zaproponowali sposób zebrania pieniędzy i entuzjastycznie przystąpili do realizacji projektu. Szczególnie dziękujemy uczniom klas piątych i szóstych, którzy bardzo zaangażowali się w zbiórkę. Wymyślona i przeprowadzona przez nich akcja sprzedaży w szkole własnoręcznie upieczonych ciast, ciasteczek i naleśników okazała się ogromnym sukcesem. Przez cały maj (bo wtedy realizowaliśmy projekt) ze sprzedaży wypieków zebraliśmy dzięki naszym uczniom aż 330 euro!

Ale to nie wszystko. Jako główne działanie podczas finału akcji szóstoklasiści zaproponowali loterię, którą przeprowadziliśmy właśnie w trakcie szkolnego Dnia Dziecka. Dochód ze sprzedaży losów wyniósł 630 euro! Nie udałoby się jednak tego osiągnąć, gdyby nie pomoc sponsora – redakcji „Gazetki” oraz wszystkich tych, którzy przynieśli fanty – zabawki i książki. Jeszcze raz Wam dziękujemy!

Dochód z całej akcji, czyli 960 euro, zostanie przelany na polskie konto fundacji „Kasisi” w lipcu.

 

SPK im. Jana Pawła II przy Ambasadzie RP w Brukseli

z siedzibą przy Polskiej Misji Katolickiej

www.szkolapmk.pl

Gazetka 163 – lipiec – sierpień 2017


PARTNERZY


Łączna liczba odwiedzin

Aktualnie on-line:

WSPÓŁPRACA